Akcja #WybieramMiłość i projekt Karta Praw Matki

3 listopada odbyła się oficjalna prezentacja akcji #WybieramMiłość, której pomysłodawczynią jest Ewa Sztreker z projektu Oblicza Kobiety. Podczas konferencji prasowej w kawiarni Agere Contra, była także Sylwia Jabs, prezes Fundacji Konfederacja Kobiet RP.

Ewa Sztreker zaprezentowała List otwarty do Kobiet, w którym znajduje się zakres wsparcia dla Kobiet, które potrzebują pomocy. Wśród 7 punktów znajdują się m.in.: wsparcie psychologiczne, doradztwo kobiet, opieka zdrowotna i wsparcie medyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz z chorobami letalnymi.

Fundacja Konfederacja Kobiet RP zdecydowała się dołączyć do akcji #WybieramMiłości i „pomóc we wsparciu kobiet na rynku pracy oraz realizacji życia zgodnie ze swoim wyborem” – o czym czytamy w 6. punkcie Listu otwartego do Kobiet.

Karta Praw Matki to przygotowywany we współpracy z prawnikami intuicyjny poradnik pomagający odnaleźć się w gąszczu przepisów okołomacierzyńskich.

Więcej informacji o akcji #WybieramMiłość i Projekcie Karta Praw Matki poniżej: